Rareş Bogdan îl critică pe Ilie Bolojan pentru ipocrizie politică
Europarlamentarul Rareş Bogdan a lansat critici dure la adresa liderului PNL, Ilie Bolojan, acuzându-l de „ipocrizie fără margini”. Acesta a subliniat contradicția flagrantă a lui Bolojan, care a votat un pesedist, dar, cu doar două zile înainte, a blocat un liberal în Parlament.
Rareş Bogdan a explicat că, sub pretextul unei mari responsabilităţi naţionale, se oferă sprijin unui guvern minoritar exclusiv PSD, condus de un PSD-ist, cu ajutorul lui Bolojan și al altor membri din PNL. „Ipocrizie fără margini. Dai vot unui pesedist, dar acum două zile ai blocat un liberal”, a scris el pe Facebook.
Europarlamentarul a pus la îndoială cine îi va sancţiona pe cei care vor sprijini acest guvern PSD și a criticat modul în care marii principii doctrinare devin flexibile în preajma votului. „Este un teatru ieftin în care marile principii devin brusc flexibile când se apropie votul. Culmea ipocriziei politice!”, a comentat Bogdan.
De asemenea, el a menționat că PNL, sub conducerea lui Bolojan, se află într-o situație precar, ceea ce afectează economia și duce la o realitate aberantă, în care cei care se pretindeau reformatori sprijină acum pe cei pe care îi considerau adversari. „Asta da coloană vertebrală!”, a concluzionat Rareş Bogdan.
Rareş Bogdan îl critică pe Bolojan: Ipocrizie fără margini
Rareş Bogdan a lansat critici dure la adresa lui Bolojan, acuzându-l de ipocrizie extremă. Acesta a subliniat că Bolojan a ales să acorde voturi unui membru PSD, în timp ce cu doar două zile înainte a blocat un liberal. Această contradicție a generat controverse în rândul opiniei publice și a stârnit reacții din partea altor membri ai PNL.
Criticile lui Rareş Bogdan reflectă tensiunile din interiorul partidului și evidențiază dilemele etice cu care se confruntă politicienii în contextul alianțelor politice actuale.