Nicușor Dan și Ilie Bolojan la Recepția de Ziua Independenței SUA
Președintele Nicușor Dan și premierul Ilie Bolojan participă, miercuri seară, la Recepția de Ziua Independenței Statelor Unite, organizată de Ambasada americană la București.
Conform programului premierului interimar Ilie Bolojan, acesta va lua parte la eveniment începând cu ora 18:30, în contextul campaniei «Freedom 250», ce marchează 250 de ani de la semnarea Declarației de Independență. De asemenea, președintele Nicușor Dan va fi prezent la recepție începând cu ora 18:35, pentru a celebra cea de-a 250-a aniversare a Zilei Independenței SUA.