Focuri de armă în centrul Capitalei
Polițiștii au tras focuri de armă în centrul Capitalei, în timp ce urmăreau doi traficanți de droguri. Aceștia, în vârstă de 23 și 24 de ani, au încercat să fugă când au fost abordați de ofițerii de poliție. Intervenția poliției a avut loc în sectorul 4 al Capitalei, unde suspecții nu au răspuns somațiilor și au încercat să se sustragă. În urma focurilor de avertisment, cei doi s-au oprit și au fost arestați.
În timpul percheziției, polițiștii au descoperit asupra lor o pungă cu substanțe interzise, cel mai probabil canabis. Cei doi au fost duși la audieri și, în prezent, sunt cercetați în stare de libertate.