Critica lui Constantin Toma la adresa Guvernului Veștea
Primarul municipiului Buzău, Constantin Toma, a exprimat o opinie negativă cu privire la componența Guvernului propus de Adrian Veștea, caracterizându-l drept „o formulă încropită”. Toma a subliniat că speră ca acest guvern să nu primească votul de învestitură, afirmând că „este o formulă care nu poate ajuta ţara în niciun fel” și că persoanele incluse nu sunt la nivelul funcțiilor pentru care au fost nominalizate.
„Sper să nu treacă”, a declarat Constantin Toma, exprimându-și astfel îngrijorarea cu privire la capacitatea acestui guvern de a îndeplini așteptările cetățenilor.