Simona Bucura Oprescu, noul președinte al Organizației de Femei a PSD
Simona Bucura-Oprescu, deputat și fost ministru al Muncii, a fost aleasă, sâmbătă, președinte al Organizației de Femei a Partidului Social Democrat (PSD). Aceasta a obținut votul a 443 dintre cele 447 de delegate prezente la conferința desfășurată la Palatul Parlamentului.
Moțiunea „România pe mâini bune”, susținută de Bucura-Oprescu, a fost singura prezentată la conferință și a fost declarată câștigătoare cu 443 de voturi din totalul de 447 exprimate. Au fost înregistrate patru abțineri, fără voturi împotrivă.
„Îmi doresc ca fiecare dintre noi să aducem ceva în coșul de încredere pentru PSD, datorită activității noastre împreună. Fiecare dintre noi îmi doresc să facă mai mult și mai bine pentru români”, a declarat Bucura-Oprescu la finalul conferinței.