Fostul ministru al Energiei, Bogdan Ivan, recunoaște vina în accidentul rutier
Deputatul PSD Bogdan Ivan, fost ministru al Energiei, a dezvăluit că a fost implicat recent într-un accident rutier în Bistrița, pe care l-a catalogat ca fiind din vina sa. Acesta a explicat că, în momentul incidentului, nu a acordat prioritate unui autobuz pe care nu l-a observat din cauza razelor soarelui.
„Eu am fost de vină pentru că n-am acordat prioritate unui autobuz pe care efectiv nu l-am văzut. Bătea soarele din direcţia din care a venit acel autobuz şi, efectiv, nu l-am văzut. Din fericire pentru mine şi familia mea, pentru că era şi copilul meu de trei ani în maşină, am rămas doar cu câteva vânătăi şi cu o sperietură serioasă. Putea să fie o tragedie. A fost, repet, vina mea pentru că n-am acordat prioritate acelui autobuz”, a declarat Ivan.