Decizia lui Andreea Popescu și Rareș Cojoc după divorț
Andreea Popescu și Rareș Cojoc, recent divorțați, au decis să mențină o relație cordială de părinți pentru a sprijini cei trei copii ai lor să facă față despărțirii. Chiar dacă divorțul le-a schimbat viața, cei doi s-au angajat să fie prezenți în viața copiilor, participând împreună la aniversări și sărbători.
„Am fost cu copiii la bălăceală. Da, a fost și Rareș, normal. Le-am promis copiilor că suntem o familie pentru ei și ne ținem de cuvânt”, a declarat Andreea Popescu. Aceasta a subliniat că, deși divorțul este o realitate dură, ei încearcă să minimizeze impactul asupra copiilor: „Un divorț e divorț și oricât ai face, nu e același lucru, dar pe cât posibil.”
În plus, Andreea a menționat că ziua de naștere a fiului lor, Ioachim, a fost sărbătorită la tatăl său, iar părinții au colaborat pentru a-i face o surpriză. „Chiar de ziua lui am fost la Rareș acasă. Suntem foarte atenți cu ei, discutăm, dezbatem, îi întrebăm”, a adăugat aceasta.
Pentru a gestiona mai bine situația, Andreea a recunoscut că cei trei copii merg la un specialist pentru evaluări, iar părinții au început să facă terapie. „Vrem să vedem care sunt nevoile lor și ce simt”, a concluzionat Andreea Popescu.
Decizia Andreei Popescu și Rareș Cojoc după divorț
După finalizarea procesului de divorț, Andreea Popescu și Rareș Cojoc au luat o decizie importantă în legătură cu cei trei copii ai lor. Aceștia au subliniat că, indiferent de circumstanțe, nu este ușor să gestionezi situația familială după o despărțire.
„Oricât ai face, nu e același lucru”, au declarat cei doi, evidențiind dificultățile și provocările pe care le întâmpină în continuarea vieții de părinți, în ciuda separării. Această situație subliniază complexitatea relațiilor familiale și impactul pe care divorțul îl are asupra copiilor.