Gigi Becali comentează despre guvernul Veștea
Gigi Becali a votat guvernul condus de Adrian Veștea, dar a exprimat critici asupra alurii acestuia. Deputatul a menționat că Veștea nu avea „alură” și nici „harismă”, afirmând că, deși l-a susținut, nu era potrivit pentru funcția de prim-ministru.
„Eu am votat și pe Veștea, că am promis lui Nicușor Dan. Dar ce să faci și cu Veștea? Nu avea alură, n-avea hartă de prim-ministru. Se ducea și se uita pe acolo… ne făceam de râs”, a declarat Becali reporterilor.
În contrast, acesta l-a lăudat pe Nicușor Dan, spunând că „are harismă” și că „mai face cu mâinile așa…are o anumită harismă”. Becali a continuat să sublinieze diferențele dintre Nicușor Dan și ceilalți candidați, afirmând că, deși nu este un bărbat remarcabil, reușește să câștige simpatia publicului.
Pe de altă parte, Gigi Becali a menționat că a discutat cu președintele României și că UDMR ar putea susține un guvern condus de Sorin Grindeanu, informație pe care a obținut-o în urma unei conversații cu Kelemen Hunor.