Senatorul Adrian Peiu se alătură PNL și devine lider interimar al filialei Ialomița
Senatorul Adrian Peiu a anunțat miercuri, în plenul Senatului, că a devenit membru al Partidului Național Liberal (PNL) și va activa în grupul senatorilor liberali. Peiu a intrat în Parlament pe listele S.O.S. România, fiind ales în Circumscripția electorală nr. 23 Ialomița.
Conducerea PNL l-a desemnat pe Adrian Peiu lider interimar al organizației liberale Ialomița, parte dintr-un proces de înlocuire a șefilor din 12 filiale ale partidului. Biroul Permanent Național al PNL a decis să nu mai prelungească interimatele pentru conducerea acestor filiale, inclusiv Ialomița.
Deputatul PNL Ionel Bogdan a comentat că numirea senatorului Peiu la conducerea PNL Ialomița nu reprezintă o recompensă, ci o decizie oportună având în vedere situația organizației din județ. Bogdan a subliniat că Peiu va prelua interimatul până la reorganizarea filialei.