Accident rutier în Bistriţa implicând fostul ministru Bogdan Ivan
Fostul ministru social-democrat Bogdan Ivan a fost implicat, joi seară, într-un accident rutier în municipiul Bistriţa. Conform informațiilor furnizate de www.bistriteanul.ro, Ivan se afla la volanul unui autoturism în apropierea Primăriei Bistriţa, avându-și soția alături.
Accidentul a avut loc atunci când fostul ministru a intrat cu mașina într-un autobuz care circula regulamentar. Din fericire, nimeni nu a fost rănit în urma incidentului. Până în prezent, nu au fost comunicate informații oficiale referitoare la accident.